Fizjoterapia

Przychodnia Biomed oferuje Państwu szeroki wachlarz usług z zakresu fizjoterapii.

Czym jest fizjoterapia?

Najogólniej rzecz ujmując, fizjoterapia to zespół metod leczniczych, które bazują na zjawisku wrażliwości organizmu na bodźce termiczne, mechaniczne, kinetyczne, elektryczne etc. Przy odpowiednim dobrze bodźców, w organizmie wywoływana jest pożądana reakcja, zwiększa się jego wydolność i następuje mobilizacja do walki z chorobą. Fizjoterapię stosuje się dla utrzymania maksymalnej sprawności ruchowej oraz prawidłowego rozwoju tkanek mięśniowych i kostnych. Wykorzystywana jest zarówno jako samodzielna forma leczenia, jak i jako terapia wspomagająca. Często podejmowana jest po zakończeniu leczenia podstawowego, jako sposób na odzyskanie sprawności po przebytej chorobie, np. po złamaniu kości bądź zerwaniu ścięgna.

Komu pomagamy?

Nasz zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów wykonuje zabiegi, które leczą schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego, nerwowo-mięśniowego, sercowo-naczyniowego i oddechowego. Na zabiegi fizjoterapii zapraszamy wszystkie osoby, które:

- mają bóle kręgosłupa lub stawów,

- przeszły złamanie kości lub uszkodzenie stawu,

- cierpią na osteoporozę,

- mają zmiany zwyrodnieniowe stawów,

- przebyły udar mózgu,

- doznały urazu czaszkowo-mózgowego lub wielonarządowego,

- chorują na schorzenia przewlekłe, takie jak: stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, mózgowe porażenie dziecięce, astmę,

- doznały urazu rdzenia kręgowego,

- były długotrwale unieruchomione,

- aktywnie uprawiają sport,

- mają jakiekolwiek problemy z układem ruchu.

Jak się przygotować na pierwszą wizytę?

Na pierwszą wizytę należy zabrać ze sobą wyniki wszystkich badań obrazowych (USG, RTG, MRI wraz z opisami), które dotyczą problemu, z którym pacjent się zgłasza na zabieg. Niezbędne jest także wzięcie ze sobą odpowiedniego stroju - swobodnego i niekrępującego ruchów - oraz zmiennego obuwia (polecamy klapki).

Zapraszamy wszystkie osoby, którym mogłaby pomóc fizjoterapia Bolesławiec to miasto, gdzie każdy znajdzie skuteczną pomoc w Biomed Specjalistycznym Centrum Medycznym!