Kardiolog

W przypadku podejrzenia nieprawidłowości układu krwionośnego lub pracy serca pacjent jest kierowany na konsultację do kardiologa. Lekarz ze specjalizacją kardiologiczną zajmuje się zdrowiem najważniejszych żył i tętnic oraz mięśnia sercowego. Jeżeli chodzi o lekarza takiego jak kardiolog Bolesławiec może zaproponować najlepszego specjalistę.

Centrum Specjalistyczne Biomed w Bolesławcu w opisanym wyżej zakresie otacza opieką pacjentów z różnymi schorzeniami układu krążenia. Wśród najczęściej diagnozowanych chorób przez kardiologia wymienić można między innymi: wrodzone i nabyte wady serca, nadciśnienie tętnicze, zakrzepicę, miażdżycę, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, choroby niedokrwienia serca (choroba wieńcowa), choroby reumatyczne serca, zawały serca, udary niedokrwienne, wylewy, omdlenia. Ponadto, Centrum Specjalistyczne Biomed kładzie nacisk również na leczenie innych chorób, które wpływają na układ krążenia, takich jak otyłość, cukrzyca, zaburzenia lipidowe i inne.

Aby ustalić prawidłową diagnozę kardiolog ma do dyspozycji szereg badań:

  • echokardiografia serca,
  • EKG Holter,
  • badania wysiłkowe,
  • koronarografia,
  • rezonans magnetyczny,
  • i inne.

W sytuacji stwierdzenia schorzenia układu sercowo-naczyniowego pacjent pozostaje pod stałą opieką kardiologa. Jeżeli choroba kardiologiczna zostanie zdiagnozowana we wczesnym stadium wystarczające może okazać się leczenie farmakologiczne, natomiast w przypadkach zaawansowanych pacjent może być kwalifikowany przez kardiologa do leczenia operacyjnego.