Otolaryngolog

Otorynolaryngologia lub częściej używana laryngologia pochodzi ze zlepku słów z języka greckiego: oros, otos – ucha, rhinos, rynos – nosa, laryngos – krtani oraz pharyngos – gardła. Laryngologa nazywa się często chirurgiem głowy i szyi.


Laryngologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem chorób ucha, krtani, nosa, gardła oraz pozostałych narządów głowy i szyi. Typowymi chorobami laryngologicznymi są zapalenia ucha, zatok oraz migdałków. Praca laryngologa obejmuje również chirurgie okolic głowy i szyi, zabiegi rekonstrukcyjne oraz leczenie nowotworów.
Laryngolog zajmuje się również dolegliwościami przewlekłymi takimi jak chrapanie, powracające krwotoki z nosa, niedosłuch i wiele innych.


W naszej placówce w Bolesławcu, oferujemy porady związane ze schorzeniami nosa, krtani, uszu wraz z możliwością wykonania małych zabiegów oraz darmowego przebadania słuchu i pomocą w dobraniu aparatu słuchowego.


Cel jaki nam przyświeca to niesienie profesjonalnej pomocy medycznej w zakresie laryngologii w możliwie najlepszej atmosferze. Naszych pacjentów oddajemy w ręce doświadczonych specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie. Rozumiemy że każdy przypadek  wymaga indywidualnego podejścia dlatego też każdą diagnozę popieramy szczegółowym wywiadem i badaniem.


Specjaliści:
dr Anna Ursel- specjalista otolaryngologii
dr Baboo H. Ramdowar- specjalista otolaryngologii


Zapraszamy do umówienia się na wizytę w naszej poradni laryngologicznej w Bolesławcu. Wykfalifikowany personel zapewni profesjonalną opiekę medyczną.